Animal Love Veteriner, Altındağ Acil Veteriner Hizmeti 7/24

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Kedi ve köpek dostlarımızın dişlerinde meydana gelen kahverengileşme durumunu her birey bilmektedir. Hatta bu duruma hoş olmayan bir ağız kokusu eşlik etmektedir. Ağız sağlığı, dişleri sağlıklı tutmak için oldukça önemlidir. Fakat ek olarak genel sağlık için de önemlidir.

Ağızdan gelen kokuların, kan dolaşımına girebilmekte ve kalp, böbrekler ve karaciğer gibi diğer organları etkileyebilmektedir. Bir diğer deyişle iltihaplı diş etleri oluşan bir köpek kalp hastası da olabilmektedir. Dolayısıyla ağız ve diş sağlığı insanlarda önemli olduğu kadar hayvanlarda da oldukça önemlidir.

Dostlarımızın aynı zamanda dişlerinin sağlıklı olması beslenmesi ile de ilgilidir. Kuru mama ile beslenen dostlarımız mamaların kırılmasında diş yüzeyinde gıda artığı birikimini önlemektedir. Böylelikle daha az tartar ve çürük olmasını desteklemektedir. Fakat yine de kötü ağız kokusu olan hayvanların diş taşı oluşumlarını tespit edebilmek, ağız içi lezyonları ve diş eti yangılarını tedavi edebilmek için senede en az bir kere düzenli kontrol yaptırılması gerekmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Hemen bizleri arayarak dostlarınız için sormak istediğiniz her şeyi sorabilir kliniklerimizi ziyaret edebilirisiniz.

7/24 açık! Kedimi ilk aşılarından itibaren götürüyorum kısırlaştırma dahil tüm işlemleri güvenle yaptırdım. Eğer gerçekten bir hayvan severseniz gözünüz kapalı Animal Love Veteriner Kliniği tek tercihiniz olsun …

Büşra K.
7/24 ACİL DURUMLAR İÇİN BİZE ULAŞIN